sokağa çıkma

6 Haziran Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında

Corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Alınan sıkı tedbirler ile ülkemizde vaka sayılarının hızla düşme sonucu 1 hazirandan itibaren normalleşme sürecine giren ülkemizde tekrar vakaların 900’leri bulmasıyla perşembe günü içişleri bakanlığı tarafından 14 büyük şehrimiz ve Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Ancak dün Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla beraber bu yasağın iptal edildiğini duyurdu. 

Bizde bu tarihte seyahat için yola çıktık. Edirne’de yaşadığımız için İstanbul üzerinden geçmemiz gerekiyordu ve gördüğümüz manzara bizi çok şaşırttı. Çünkü herkes İstanbul’dan başka bir yere gitmek için yola çıkmıştı bile. Yollar kalabalık olunca İstanbul’da da trafik kaçınılmazdı. İstanbul’da 4 saate yakın trafikte kaldık. Hayatımızda yaptığımız en yorucu ve sıkıcı yolculuk oldu bizim için. Ancak şunu anladık ki devlet ne kadar önlem almaya çalışırsa çalışsın bizlerin bu kurallara uymadığı sürece bu virüsten kurtulma şansımız yok. 

trafik

1 hazirandan itibaren dinlenme tesisleri açılacağını bloğumuzda bildirmiştik. Bizde bu kadar trafikte durduktan sonra bir mola verelim diye TSK Mehmetçik Vakfında mola verelim dedik. Kapıda görevli maskesiz kişileri uyarıyor girmemeleri için elinden geleni yapıyordu. İçeride insanların maskelerini çıkartacaklarını hesaba katmışlar ki içeride de bir görevli maskesiz dolaşan kişileri maskeleri takmaları konusunda uyarıyordu.  

mehmetcik vakfı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir