AMSTERDAM

DAM MEYDANI

Her avrupa ülkesinde olduğu gibi klasik bir meydanı şehirn girişinden sizi karşılıyor.Bunu buraya yazmamızın asıl sebebi her akşam bir Türk sokak sanatcısının burada saksafon çalması. Buradan gecerken bir oyun havası duymanız çok normal.

MADAME TUSSAUD MÜZESİ

Dome meydanın hemen karşısında bulunan bu yerde dünyaca ünlü kişilerin gerçeğiyle birbir yapılmış balmumu heykellerini görebilirsiniz.Doğruyu söylemek gerekirse biz buraya girmedik çünkü İstanbulda’da aynı müze mevcut hem o kadar yolu gelmişken heykellerle değil daha çok şehirde kaybolarak eçirmek bize daha mantıklı geliyor aöa tabi ki bu bir tercih meselesidir.

BODY WORLDS

Burada sergilenen vücürlar gercek insan bedenleri(kadavralar) dan oluşmaktadır ve buradaki proje mutluluğun vücut bulmuş halini konu alıyor.Bizce görülmeye değer bir müze.

JORDAAN

Eski evlerin tatlı mı tatlı restoranların bulunduğu bu cadde adeta sizi eskilere götürüyor bizce buranın tadı en güzel yürüyerek çıkar çünkü çok fotojenik bir yer burası harika fotograflar cekmeniz için yürüyerek keşfetmeniz şart.

I AMSTERDAM

Bizde buraya gelmeden önce hep I LOVE AMSTERDAM yazıyor sanıyorduk ama gerçeği gidince fark ettik.Burada tek başınıza fotoğraf çektirmeniz imkansız çünkü önü çok kalabalık oluyor size bir tüyo verelim arkasına geçip fotoğrafını çekin ve telefonunuza indireceğiniz herhangi bir fotoğraf düzenleyici program sayesinde yazıyı ters çevirebilirsiniz.Ayrıca önünde tüm ihtişamıyla duran Rijksmuseum’u da ziyaret edebilir yazın geldiyseniz karşısındaki kocaman parkta vakit geçirebilir veya biz gibi kışın gelirseniz de buz pistinde kayak yapabilirsiniz.

Amsterdam Kanalları

Amsterdam denince aklımıza şehri dörtbir yanından parçalara bölen kanallar geliyor.İşin açıkcası kışın yapmak pek zevkli olmuyor ancak yazın bir saatlik olan bu turlara katılmak şehrin değişik açılarla görmenizi sağlayacaktır.

RED LİGHT DİSTRİCT

En ilgincleri en sona bıraktık.Burası hayatınızda görebiliceğiniz en deşik sokak. Camlarda dans eden kadınlar seks shoplar hatta çok ilginci olan seks müzesi bile olan bir cadde burası

UYUŞTURUCU VE AMSTERDAM

Uyuşturucunun serbest olduğu Avrupa kenti olduğunu söylemiştik şimdiyse bunun ne kadar normal karşılandığını ve nereden deneyebileceğinizi anlatacağız.Öncelikle Marihuananın her şeyini üreten bir şehir.Kekleri sigaraları çikolataları satıyorlar.Ayrıca eğer ki sigarasını içmek istiyorsanız da bunun için özel yerler var.Hediyelik eşya satan yerlerde çikolata şeker ve kekleri ülkeden çıkartmanız serbest ama bunların uyuşturucu oranları çok düşük ve kullansanız bile hiç bir etkisi olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir