ÇEŞME’DE ÜCRETSİZ KAMP

İnternetten Çeşme’de ücretli bir kamp yeri arattığınızda karşınıza çıkan yerlerden birisi de Kalyoncu Kamping olacaktır. Ama oraya gittiğinizde ortada herhangi bir kamp işletmesi bulunmadığını göreceksiniz.

Ama herhangi bir işletme bulunmamasına karşın her yerde kurulmuş çadırların olması da bizi baya şaşırttı. Çünkü hem bu alanın dışarısında Jandarma Trafik arabasının olması hem de alanda dolaşan Jandarmaların olması şaşkınlığımızı daha da çok arttırdı. Normalde herhangi bir yere gidip ücretsiz çadır kurmak yasaktır. Hele ki birde çadırınızı Jandarmanın bulunduğu yerde kurmak isterseniz maalesef Jandarmanın cevabı size hayır olacaktır. Çoğu zaman hayır bile demeden ya çadırınızı kaldırtacak ya da ceza keseceklerdir.


Çeşme’de ki bu durum biraz farklıydı. İçeride dolaşan ve yanımızdan geçen Jandarmalara bu durumu sorduğumuzda eskiden buranın bir kamp alanı olduğunu, İşletmenin iflas edip kapandığını, bu yüzden Google Haritalarda hala kayıtlı bir kamp alanı olarak göründüğünü, normalde tabi ki de burada çadır kurmanın yasak olduğunu ama şuan Kaymakamlığın bu durumdan rahatsız olmadığını, o yüzden de bir işlem uygulamadıklarını öğrendik. Ayrıca şuan Çeşme’de ücretli herhangi bir kamp alanının bulunmadığını bu bölgeyi de sahilin kenarındaki işletmenin yeni aldığını büyük ihtimalle yakın bir zamanda buranın ücretli bir kamp alanına dönüşeceğini de öğrendik.

Bizde Ortunç koyunda ki Jandarma gelir mi korkusunun tersine Jandarmanın bizi koruduğunu bilerek gönül rahatlığıyla Jandarma izinli olarak deniz manzarasına karşı çadırımızı kurduk. Ama unuttuğumuz bir şey vardı. Oda Çeşme’de olduğumuz ve Çeşme’nin inanılmaz bir rüzgarının olduğuydu. Biz çadırımızı dediğimiz gibi bir güzel önü açık insanlardan uzak bir alana kurduk. Aslında kurarken de rüzgardan dolayı baya sıkıntı çekmiştik. Ama nedense gece bu rüzgarın başımıza dert olacağını hiç düşünmedik. Akşam Alaçatı’ya uğrayıp geldiğimizde neredeyse yıkılmış ve uçmak üzerine olan çadırımızı görünce büyük bir şaşkınlık ve korku yaşadık😥 Ve esen rüzgar Temmuz sıcağında bile sizi dondurmaya yetiyor. O çadırın iplerini nasıl çaktık, nasıl sabitledik bir de bize sorun🙈 Ama o kadar çakmamıza rağmen gece bir ara çadırla beraber uçacağımızı zannettik.

Size tavsiyemiz burada çadır kuracaksanız biz gibi önü açık bir yere değilde biraz daha iç kısımlara kurun. Bu siz ve çadırınız için çok daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir