Çanakkale Assos’ta Kamp

2 dönümlük arazi üzerine yapılmış küçük sakin bir aile işletmesi. Emekli ikramiyesiyle gezmeyi ve kampı çok seven bir babanın bu arsayı almasıyla başlamış hikaye. Oğlu ve kızı ile beraber işlettikleri tamamen müşteri memnuniyetine özen gösterdikleri şirin bir işletme.

Biz kendi çadırımız olduğu için geceliği 2 kişi için 80 TL ödedik. Elektrik, su, buzdolabı, banyo, tuvalet ve minikte bir kendine ait iskelesi ve sahili var.

Assos’ta kamp yapacak yer diye internete yazdığınızda ilk karşınıza çıkan Assos Rüya Camping’ in hemen yakınında bulunuyor. Kesinlikle Assos rüya kampinge gitmeyin. Bize geceliği 100 TL dediler ve elektrikte yoktu. Ayrıca çadır kurmamız için gösterdikleri yer de başkalarının çadırlarının arka tarafında yolun ortasındaydı. Tabi birde ilgilenen kişiyi bulmamız baya uzun sürdü. Daha bilindik bir işletme olduğu için aşırı ilgisizlerdi.

Assos’un suyuna gelecek olursak Çanakkale olduğu için biraz serindi. Bizim kaldığımız kamp alanının sahili taşlıktı. Fakat işletmede ücretsiz şezlong ve denizdeki taşlardan etkilenmemeniz için de yapılan bir iskele mevcuttu.

Hemen derinleşmeyen keyifle yüzebileceğiniz temiz bir denizdi.

DİKKAT!!!Assos’ta bu kamp yerini aratırsanız sizi kestirme diye bir köy yoluna sokmak isteyecektir. Biz bu yola girerek büyük bir hata yaptık. Aman sakın ha siz böyle bir hata yapmayın. Önce Assos merkeze oradan da kamp alanlarına yol tarifi alın.

NOT: Bu arada yol kenarlarında bulunan satıcılardan Yeşil Zeytininizi almayı da unutmayın! Aşırı lezzetliydi. Tavsiyemizdir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir