AVRUPA

KAPIDA VİZE HAKKINDA HER ŞEY

Birazını Bodrum Birazını ise Alexandrapolis’ ten alan bir ada ,bizdeki anlamı İstanköy orjinal adı KOS adasına nasıl vize uyguluyor? Biraz bizden birazda sizden ortada buluşalım deyip Kos adasında kapıda vize uygulaması başlatan Yunanistan Bodum’dan gelen Türk misafirlerine kapıda uygulamasını her yıl nisan ile eylül ayları arasında yapıyor.Sadece yazlık bir uygulama olması nedeniyle yılın geri kalan aylarında bu uygulama yapılmıyor.

Türk turistleri daha çok çekmek amaçlı vize prosödürlerinin biraz daha esnek tutulan bu vize uygulamasında vize süreniz boyunca sadece o adada kalabiliyorsunuz , Yunanistanın diğer şehirlerine veya Yunanistan’ın bağlı bulunduğu diğer Avupa birliği ülkelerine gidemiyorsunuz. Alacağınız vizeniz sadece bu ada için geçerli

Peki bu vizeyi almak için neler gerekli ;

-Pasaportunuzun ön sayfasının fotokopisi

-Varsa işlem görmüş sayfalarınızın fotokopileri

-2 adet biyometrik fotoğraf

-Başvuru formu

-kimlik fotokopisi

-kalacağınız günlerin otel rezervasyonu

-gidiş geliş feribot biletleri

-banka hesap dökümü minimum 2000 Tl olması şartını arıyorlar

*Dikkat edin vizenizin cevap gelmesi ortalama 5 günü buluyor ve Vize onaylanıp onaylanmadığını adaya gidince öğreniyorsunuz. Eğer onaylanmaz ise sizi adadan ilk feribot ile geriye yolluyorlar , onaylanırsa vize süreniz boyunca adada rahatlıkla tatilinizi yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir